Poznávací dovolené s průvodcem

Poznávací zájezdy s průvodci:

Chcete prozkoumat taje přírody a kouzla jiných kultur, jestli ano tak tu máme něco pro vás. Nabízíme spousty zájezdů jak meditačních či relaxačních, tak i sportovních.

Díky smlouvám s cestovními agenturami a vřelými vztahy vám zaručujeme nejlepší ceny jaké vám můžeme nabídnout, pojištění a případný doprovod profesionálních gajdů na cestách.

Všechny nabízené destinace musí být rezervované minimálně 21 dní dopředu a nejméně na dobu 14 dnů.

Barma/Myanmar

Tato země je výjimečná svou kulturou a štědrostí místního obyvatelstva. Je to rozvojová země, za pár korun si můžete pořídit téměř cokoli. 

Rozhodně vám stojí za to vidět pár míst, nejdříve skvostné jezero Inle. Inle je  sladkovodní jezero ve východním Myanmaru. Nachází se v nadmořské výšce 880 metrů a s plochou 116 km2 je druhým největším jezerem Myanmaru. Inle je významné svou endemickou faunou, do které mimo jiné patří ryby Sawbwa resplendensMicrorasbora erythromicron a Inlecypris auropurpurea. Místní obyvatelé zde předvádí starý způsob rybolovu a provázejí vás městem na vodě.

Další místo které stojí za to je „Golden Rock“, zlatý kámen s pagodou na vrcholku balancuje na okraji skály. Pro místní je to posvátné místo, kam se sjíždějí tisíce buddhistů z celého Myanmaru. Jakožto cizinci se nevyhneme vstupnému, které činí 10 000 MMK.

Shwedagon Pagoda, známá také jako Zlatá Pagoda, je nejsvětější stúpou Myanmaru.  Pagoda je otevřena každý den od 4:00 do 22:00. V areálu se vám také budou nabízet průvodci, my vám ale poskytneme vlastního v ceně zájezdu. Doporučujeme pagodu navštívit před západem slunce, abyste si pro focení užili zlatou hodinku. Po setmění má však také svoje kouzlo!

Další místa:

pobřežní město Gwa, pagoda v Yangoonu Swe Taw Myat, socha Buddhy zvaná Chauk Htat Gyi Buddha temple, obrovkské tržiště  Bogyoke market, pláže Zik Hone, Kanthya a Ngapali, staré chrámy a pagody v Mrauk – U, Chin villages

Peru

Peru je z mnoha důvodů nejatraktivnější zemí Jižní Ameriky. Mísí se zde památky a stopy pozoruhodných předkolumbovských civilizací s barvitou historií španělské kolonie. Vše zasazené do rozmanité přírody, ať už do velehor, pralesů nebo pouští. V Peru také najdeme jeden nejslavnějších turistických cílů světa: mystické Machu Picchu. V Peru uvidíte koloniální, incké a předincké památky, vysokohorské scenérie, jezero Titicaca, nekonečné pralesy peruánské Amazonie, indiánské vesnice atd….

Vstupní branou do Peru je Lima – hlavní město země. Ač nemá pověst výstavního města, je škoda se neporozhlédnout, když už se sem dostanete. Pohled do bohatství přírody pobřežního Peru umožňují Islas Ballestas Galapágy “pro chudé” , vzdálené asi hodinu jízdy autobusem od hlavního města. Nejkrásnější koloniální město Peru hned po Cuscu je Arequipa, jejíž scenérii dominuje ukázková sopka Misty. Druhý nejhlubší kaňon světa v jižním Peru: Kaňon Colca. Nejvýše položené splavné jezero na světě v jehož vodách najdeme plovoucí ostrovy Los Uros: Jezero Titicaca. uristická mekka Jižní Ameriky, bývalé hlavní město Inků a dnes nejkrásnější město Peru Cusco. Nejznámější památkou Peru a fascinujícím sepětím architektury Inků s dramatickou krajinou horských pralesů je Machu Picchu – incká citadela v horském pralese. Peru nabízí i návštěvu peruánské Amazonie, kdy se nevyhnete setkání (kontrolovanému) s kajmanem, papoušků, opic.

Nový Zéland

Porozhlédneme s v kosmopolitním městě Auckland na Severním ostrově. Poté se vydáme se na pláže poloostrova Coromandel, kde spatříme obří stromy kauri. V Rotorua shlédneme bojový tanec haka – seznámíme se s maorskou kulturou, prozkoumáme geotermální pole Te Puia s mnoha gejzíry a horkými prameny. Podíváme se společně do Hobitína, kde se natáčel Pán prstenů, nachází se u malého města Matamat. Vydáme se k sopkám Národního parku Tongariro a pobyt na Severním ostrově zakončíme v hlavním městě Wellington. Před plavbou na jížní poloostrov se ještě podíváme na Putangirua Pinnacles což je geologický útvar a jeden z nejlepších příkladů eroze badlandů. Po plavbě trajektem na Jižní ostrov vyzkoušíme novozélandské víno v Marlborough. Vydáme se k Palačinkovým útesům v Národním parku Paparoa. Následovat bude cesta původním deštným pralesem Nového Zélandu po západní pobřeží až k ledovcům Fox a Franz Josef. Ty lze  shlédnout i vrtulníkem. Vrcholem zájezdu bude plavba po nejkrásnějším fjordu Milford Sound v Národním parku Fiordland. Navštívíme horská města Wanaka a adrenalinový Queenstown. Nakonec se vydáme pod nejvyšší horu Zélandu Mt Cook/Aoraki. Cestou ochutnáme čerstvého lososa vyloveného z ledovcových jezer Pukaki a Tekapo. Zájezd zakončíme v městě Christchurch.

Kalendář

Označte dny vašeho pobytu v destinaci.

Nahrává se kalendář...
Powered by Booking Calendar
- Dostupné
 
- Rezervováno
captcha